Xiaomi patenti ön kamerayla arka kamerayı birleştiriyor

Xiaomi, akıllı telefon sektöründe hızla yükselirken yeni teknolojileriyle de öne çıkıyor. Çinli teknoloji devinin yeni bir patent aldığı ortaya çıktı. Ana kamera ve özçekim kameraları olarak kullanılabilen ekran altı 180 derece dönebilen bir kamera modülü patenti internette paylaşıldı.

Telefonun kamera kurulumunda kullanılacak döndürme teknolojisi, kameranın 180 derece dönmesini sağlayacak ve hem özçekim kamerası hem de arkaya bakan kamera görevi görecek.

İLK BAŞVURU 2020’DE YAPILMIŞ

LetsGoDigital tarafından tespit edilen Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü(WIPO) belgelerine göre; patent başvurusu Şubat 2020’de, ekran altı kamerası bulunan bir “Terminal cihazı” için yapıldı. Döndürülebilir kamera modülü, cihazın arkasına yerleştiriliyor. Üçlü kamera kurulumunda dönebilen bir üst lense sahip. Ayrıca patent ekranın altında dahili olarak döndürülen kameranın çalıştırılması için bir manyetik sürücü modülünün kullanılabileceğini aktarıyor.

Özçekim kamerası görevi görecek şekilde döndürülebilen bir ekran altı kameraya sahip ilk Xiaomi akıllı telefonun Mi Mix 4 olacağı iddia ediliyor.

Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)