Google Haritalar’a Covid-19 aşı güncellemesi

Aşılama çalışmalarının dünya genelinde başlamasıyla “yakınımdaki aşılar” aramaları da artmaya başladı. Bu noktada harekete geçen Google, Haritalar’a kullanıcıların aşı olabileceği yerleri görebilmelerini sağlayacak bir özellik geliştirmeye başladı. Bu işlem ilk başta ABD’nin Arizona, Louisiana, Mississipi ve Teksas eyaletlerinde yapılabilecek.

Kullanıcılar aşı olmak için randevuya veya sevk edilmeye ihtiyaçları olup olmadığını, aşının belirli nüfus gruplarıyla sınırlı olup olmadığını öğrenebilecekler. Ayrıca aşının mobil bir noktada bulunup bulunmadığı da Haritalar’da gözükecek.

COVID-19 AŞILARINI ARAYIN BÖLÜMÜ EKLENDİ

Google, kullanıcıları Haritalar üzerinden aşılama konumu bulabileceklerini de hatırlatıyor. Uygulamanın Android sürümündeki arama çubuğunda önceden “Burada arayın” ifadesi yer alıyordu. Bugünden itibaren artık “COVID-19 aşılarını arayın” cümlesi ön planda olacak. Kullanıcılar uygulamayı açar açmaz COVID-19 aşısı olabilecekleri yerler bulabilecekler.

Google, konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada “Aşılar hakkında doğru ve zamanında bilgi bulmaya yardımcı olmak için, arama konusundaki bilgi panellerimizi 40’tan fazla ülke ve birçok dili kapsayacak şekilde genişlettik.” ifadelerine yer verdi.

 

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)